GSM: 605 229 377
NASZA MISJA KONTAKT GALERIA O FIRMIE USŁUGI
 

Niech popłynie czysta energia!!

Na początek czym są kolektory słoneczne ? Otóż kolektor słoneczny jest to urządzenie które konwertuje energię słoneczną na energię cieplną nośnika którym może być ciecz (glikol, woda) lub gaz (np. powietrze). Podstawowymi rodzajami kolektorów są:

 • płaskie:

  • gazowe
  • cieczowe
  • dwufazowe

 • płaskie próżniowe

 • próżniowo-rurowe (nazywane też po prostu próżniowymi)

 • skupiające

 • specjalne

Schemat i budowa oraz zastosowanie kolektora solarnego

W praktyce dla celów przygotowania ciepłej wody użytkowej, stosuje się kolektory płaskie i próżniowe. Budowa kolektora płaskiego przedstawia poniższy rysunek:schemat budowy kolektora płaskiego Panel kolektora słonecznego jest w kolorze czarnym co wpływa na lepsze przyjmowanie ciepła i nagrzewanie absorbera i rurek heat pipe w których płynie ciecz będąca nośnikiem ciepła. Do prawidłowego ogrzewania wody i wymuszenia przepływu wody w celu uzyskania jednakowej temp wody stosowane są pompy wymuszające cyrkulację wody. Całym systemem ogrzewania wody steruje zazwyczaj w pełni zautomatyzowany system, który reguluje pożądaną temperaturę wody.elektronika sterująca instalacji solarnej Pompę oraz elektronikę jesteśmy w stanie również zasilić w ekologiczny sposób przy wykorzystaniu paneli fotowoltanicznych, dzięki czemu energia cieplna jest uzyskana w 100 procentach ekologicznymi metodami.

Wybór zasobnika systemu instalacji solarnej i dobór kolektora pod względem wydajnościowymzasobnik kolektora słonecznegoOgrzana woda składowana jest w zasobniku wodnym, zasobniki posiadają różne pojemnośći od 200 litrów wzwyż. Wybór odpowiedniego zasoobnika zależy głównie od zapotrzebowania na bieżącą wodę ciepłą w gospodarstwie domowym lub firmie. Również dobór kolektora należy wybierać pod tym względem. Dobór odpowiedniej iloci kolektorów i wielkości zasobników to dopiero początek.

Następną kwestią przy montażu systemu solarnego jest wybór odpowiedniego typu kolektora w zależności od jego sprawności w danym terenie. Brane pod uwagę sa warunki pogodowe występujące najczęściej w regionie. Wtedy też można zdecydować, który kolektor uzyska najwyższą wydajność; płaski czy próżniowy.

Producenci kolektorów słonecznych i systemów solarnych

Kolejną ważną sprawą jest oczywiście wybór producenta systemów solarnych lub kolektorów i elektroniki sterującej. Wśród najbardziej znanych producentów kolektorów słonecznych i systemów solarnych możemy wyróżnić:
 • Viessmann

 • Hewallex

 • Heliosin

 • Vaillant

Na systemy solarne możemy oczywiście ubiegać się o dotacje z NFOŚiGW. Uzyskać możemy ok 45% dotacji całkowitych kosztów instalacji kolektorów słonecznych.
 
 
Kotłownia i piec centralnego ogrzewania miniatura
Ogrzewanie Podłogowe miniatura
Ogrzewanie Podłogowe parter miniatura
Grzejnik aluminiowy montaż miniatura
Montaż sedesu do zabudowy
Zasobnik z elektroniką systemu solarnego miniatura
 
W dobie rosnących cen opału i paliw dużą popularność zaczynają zyskiwać kominki z płaszczem wodnym. Dobrze jest rozważyć podczas budowy domu wykorzystanie i wybór odpowiedniego kominka z płaszczem wodnym. Jeżeli dopiero ...
Czytaj artykuł
Te pytanie sobie zadaje każdy, kto zamierza zainwestować w odnawialne źródła energii jakimi są bez wątpienia kolektory słoneczne. Wielu ludzi skłania się ku temu rozwiązaniu dzięki oszczędnościom jakie można wygener...
Czytaj artykuł
Każdy z Nas budując swoje pierwsze gniazdko rodzinne zazwyczaj zadaje sobie te pytanie. Co okaże się lepszym systemem rozprowadzającym ciepło po Naszym nowym domu. I właśnie w tym celu postanowiłem dla Państwa napisać ten artykuł ...
Czytaj artykuł
Już w czasach wynalezienia ognia ludzie wykorzystywali jego siłę do obróbki termicznej żelaza, stali i metali a także stosowali na szeroką skalę do podgrzewania potraw. Do ogrzewania drewnianych chat wykorzystywano jednokomorowe piece, które prz...
Czytaj artykuł

Nastepne »