GSM: 605 229 377
NASZA MISJA KONTAKT GALERIA O FIRMIE USŁUGI
 

Opłacalność zakupu kolektorów?

Te pytanie sobie zadaje każdy, kto zamierza zainwestować w odnawialne źródła energii jakimi są bez wątpienia kolektory słoneczne. Wielu ludzi skłania się ku temu rozwiązaniu dzięki oszczędnościom jakie można wygenerować stosując solary. Ale jak jest naprawdę? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie Państwa możliwości, oraz doradzimy na co zwrócić uwagę przy zakupie kolektorów.

Dla kogo kolektory słoneczne?

Przy zakupie kolektorów słonecznych dobrze by było zorientować się jakie mamy dzienne zużycie wody. Zakup solarów staje się opłacalny już przy zużyciu dziennym wody od 250 L. Oczywiście należy także przekalkulować jakie są koszta ogrzania dziennego zużycia wody obecnym systemem grzewczym. Podsumowując, kolektory świetnie się sprawdzą i dadzą oszczędności przy dużym zużyciu dziennym wody.

Na co zwrócić uwagę wybierając naturalne źródła energii.

Ogrzewanie opałem:Ogrzewanie paliwami zapewnia nam przez cały rok jednakowy wydatek na ogrzanie wody ciepłej. W tym przypadku wchodzi jako czynnik decydujący, ceny opału(węgiel, drewno, gaz, paliwa i inne). Obecnie niestabilny i drogi rynek paliw opałowych przechyla szale w stronę rozwiązania źródeł odnawialnych. Wyjątkiem jest w tym przypadku podłączenie do nitki gazowej. Wtedy cena jest niższa.
Systemy solarne: Pod uwagę należy wziąć fakt, że największy uzysk ciepła kolektory osiągają w sezonie od wiosny do jesieni(kolektory płaskie). Kolektory płaskie zdecydowanie dominują w Polsce nad próżniowymi, ze względu na warunki pogodowe. Próżniówki w sezonie zimowym uzyskują ciepło, jednak nie jest to taki znakomity wynik aby warto było inwestować w kolektory próżniowe. Kolejny niestety minus próżniowych solarów, to krótki okres gwarancyjny. Po około 5 latach mamy odczuwalne spadki, jeżeli chodzi o uzysk ciepła przy pomocy próżniówek. Wśród klientów Naszej firmy zdecydowanie dominują kolektory płaskie.

Oszczędności, czyli jak wykorzystać maksymalnie kolektory słoneczne

Wśród najczęstszych zastosowań solarów, przewija się ogrzewanie wody w basenach. Kolektory świetnie się sprawdzają w tym zadaniu, minimalizując koszta do maksimum. Wśród pomysłów na oszczędzanie mogę wymienić podłączenie CWU ogrzanej za pomocą kolektorów do pralki czy zmywarki, wykorzystując odpowiednie zawory. Dzięki czemu uda Nam się zaoszczędzić dodatkowe pieniądze za prąd, który normalnie zużywa grzałka pralki czy zmywarki. Sprawdzi się to świetnie jeżeli mamy małe dzieci i dużo w tygodniu wykorzystujemy pralkę. Co do wykorzystania zmywarki to już temat na dyskusję akademicką ;)

Bilans:

Roczne koszty ogrzewania domu wraz z około 300l CWU/dziennie o powierzchni 150m2, przy wykorzystaniu kotła kondensacyjnego(gaz ziemny) i kolektorów słonecznych zamkną na się w okolicy 4 tys. zł. Przy gazie płynnym osiągniemy bilans około 7 tys. Ogrzewanie bez wykorzystania kolektorów w powyższym przypadku wyniesie 5 tys. oraz 8,5 tys rocznie. Należy także odliczyć oszczędności, które uzyskamy na prądzie dzieki zastosowaniu CWU z solarów. Cena kolektorów płaskich zaczyna się w granicy od 6 tys zł wzwyż. Co do kolektorów próżniowych rozwiązania renomowanych producentów to wydatek około 7 tys zł wzywż. Reasumując wybierając kolektory płaskie i korzystając z dofinansowania inwestycja zwróci Nam się po około 5-6 latach biorąc pod uwagę powyższe czynniki.

Rozwiązania ekologiczne są znacznie oszczędniejsze a także posiadają wiele zalet. Koniec z noszeniem wiader węgla czy opału. Powyższe rozwiązanie przedstawione da Nam największą wygodę, oszczędności zarówno finansowe jak i czasowe. I ty zainwestuj w swoją przyszłość i czas.
 
 
Instalacje Kanalizacyjne Pałac Rogalin Toaleta miniatura
Instalacje wodne w Pałacu w Rogalinie miniatura
Ogrzewanie Podłogowe piętro miniatura
Grzejnik aluminiowy montaż miniatura
Kolektor słoneczny montaż na dachu miniatura
Montaż sedesu do zabudowy
 
W dobie rosnących cen opału i paliw dużą popularność zaczynają zyskiwać kominki z płaszczem wodnym. Dobrze jest rozważyć podczas budowy domu wykorzystanie i wybór odpowiedniego kominka z płaszczem wodnym. Jeżeli dopiero ...
Czytaj artykuł
Te pytanie sobie zadaje każdy, kto zamierza zainwestować w odnawialne źródła energii jakimi są bez wątpienia kolektory słoneczne. Wielu ludzi skłania się ku temu rozwiązaniu dzięki oszczędnościom jakie można wygener...
Czytaj artykuł
Każdy z Nas budując swoje pierwsze gniazdko rodzinne zazwyczaj zadaje sobie te pytanie. Co okaże się lepszym systemem rozprowadzającym ciepło po Naszym nowym domu. I właśnie w tym celu postanowiłem dla Państwa napisać ten artykuł ...
Czytaj artykuł
Już w czasach wynalezienia ognia ludzie wykorzystywali jego siłę do obróbki termicznej żelaza, stali i metali a także stosowali na szeroką skalę do podgrzewania potraw. Do ogrzewania drewnianych chat wykorzystywano jednokomorowe piece, które prz...
Czytaj artykuł

Nastepne »